Anasayfa Hakkımızda Kadromuz Kredi Koşulları Mevzuat Foto Galeri İletişim

 KOOPERATİF HABERLER

Esnafa 70.000 TL'ye Kadar Kredi

         Derince'de 2000 yılından sonra kurulan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin üyelerine kredi imkanı sağlamaya çalıştığını söyleyen yeni Başkan Osman Koçyiğit şimdilerde Halk Bankası ile anlaşmalı olarak 70 bin'e kadar esnafa kredi imkanı tanıyoruz dedi.

         Derince'de Ali Deniz başkanlığında kurulan Esnaf Kredi kooperatifinin büyük yol kaydettiğini söyleyen Başkan Koçyiğiyit şu anda 225 üyemiz var ve kredi kullanan üye sayımız her geçen gün artmakta dedi.

        70 bine kadar kredi

        Derince Esnaflarına yönelik kurulan ve kooperatifimizde ilk dönemlerde en fazla 35 Bin TL'ye kadar kredi imkânı veriliyordu bu rakam yeni dönemde 70 Bin'e kadar çıktı dedi. Ödemelerin 3 'er aylık dönemlerde 48 ay yani 4 yıllık vadelerde oluyor. Faiz oranlarının Halk Bankasının verilerine göre esnaf için özel olarak hazırlandığını 25 bin'e kadar %6,25 bin TL'den sonraki kredilerde faiz oranı %7,8 oluyor dedi.

        Kooperatife üye olsunlar yeter

        Derince Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet kooperatifi Başkanı Osman Koçyiğit 1 yıl önce bu göreve seçildiğini belirterek kooperatifimiz yönetim kurulu üyeleri ile iş birliği içinde çalışıyor dedi. Üyelerimizin kredilerden yararlanabilmesi için üye olması gerekiyor diyen Koçyiğit, kredi çekeceklerin önce kooperatif üyesi olması gerekiyor, ilçede esnaflık yapması ve birde ipotek alınıyor dedi.

        Derince Esnaf Kooperatifi

       Başkanlığını Osman Koçyiğit'in yaptığı kooperatifte yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Kızılkaya, Faruk Karaman, Hikmet Civelek, Ali Doğan oluşturuyor. Denetim kurulu ise Osman Eti,Yaşar Mehmet Sönmez'den oluşuyor.

 

   
Kurumsal Bilgiler

Genel Kurul Videoları

Kredi Faiz Oranları

Esnaf olma şartları

Ustalık Belgesi

Mesleki oda kuruluşu

Federasyon Adresleri

Önemli Linkler

İşyeri açarken istenilen belgeler